Články‎ > ‎

Misijná púť detí 2018

uverejnené 13. 5. 2018, 12:53 používateľom Jozef Možiešik   [ aktualizované 13. 5. 2018, 12:54 ]

Rajecká Lesná privítala v soboru 12.5. nádejných mladých misionárov. Z našej farnosti prijalo pozvanie na Misijnú púť detí 39 detí, šesť mamičiek a babičiek, šesť mladých super zábavných, ale aj zodpovedných animátorov. Sú nimi – Natálka Majchráková, Anička Majchráková, Sonička Straková a chalani Stanko Štetiar, Patrik Časnocha a Martin Brázda. A všetci sme sa spolu vytvorili výborný tím.

Po svätej omši, ktorú celebroval žilinský biskup Mons. Tomáš Galis, sme v skupinkách absolvovali katechézy, krížovú cestu, eRko tance, hry. Na púť sme priniesli aj obetné dary – konzervy, ktoré si prevzala Diecézna charita v Žiline. Viaceré deti prispeli misijným koláčom. Ďakujeme im aj mamičkám, ktoré takto podporili pápežské misijné diela.

Plní dojmov, zážitkov, ale aj mierne unavení, sme sa podvečer vrátili domov. Snáď sa nám bude dariť napĺňať cieľ a poslanie tejto púte, ako nás k tomu vyzval aj otec biskup, aby sa z nás stali misionári šíriaci radostnú zvesť nielen slovom, ale hlavne skutkami obetavej lásky.

Mgr. Marta Vojčiňáková