Aj keď nemôžeme spoločne sláviť svätú omšu, zopár vecí môžeme. Tak napríklad:
  • Môžeme mať účasť na svätej omši prostredníctvom našich médií.

TV LUX bude vysielať sväté omše okrem tradičných časov aj v sobotu ráno, v nedeľu večer a v pracovné dni na poludnie. Sväté omše vysielajú denne: PO-PI - 07:00, 12:00, 19:00; SO - 07:00, 18:00; NE - 10:30, 18:00. Program  možete sledovať okrem TV vysielania aj online na stránke www.tvlux.sk/nazivo, na facebooku TV LUX a tiež na youtubovom kanáli TV LUX.

RÁDIO LUMEN pre tých, ktorým zdravotný stav nedovoľuje zúčastniť sa osobne na svätej omši denne prináša priame prenosy z Košíc, Kežmarku, Trnavy, Rožňavy, Banskej Bystrice, Nitry, Bratislavy a iných miest PO-NE o 08:30 a 18:00. Rádio môžete počúvať aj cez internet.

RÁDIO MÁRIA môžete počúvať prostredníctvom internetu, facebookovej stránky, alebo mobilnej aplikácie. Svätú omšu vysielajú denne: PO-SO - 18:00; NE - 10:30.

Ako na to? Pripravte miestnosť, kde budete svätú omšu sledovať. Prestrite obrus, zapáľte sviecu, položte na čestné miesto kríž... Jednoducho premeňte svoju obývačku na miesto slávenia. Odložte všetko, čo vás vyrušuje podobne, ako by ste to urobili, keby ste boli v kostole. Pripravte si Sväté písmo, môžete si v ňom dopredu vyhľadať state, ktoré sa budú pri omši čítať. Nájdete ich aj na stránke lc.kbs.sk. A samozrejme modlitebná knižka, aby ste si mohli zaspievať :-). Pozvite všetkých domácich, usaďte sa a duchovne sa zjednoťte s nami všetkými. Kristus vie, že teraz nemôžete mať plnú účasť na liturgii, proste ho, aby svojou milosťou doplnil, čo vám chýba. Aj keď fyzicky nemôžete prijať Krista vo Svätom prijímaní, môžete ho prijať duchovne. O duchovnom prijímaní si prečítajte v tomto článku.

  • Môžeme sa modliť vo svojich rodinách.

Aj ak sa vaši blízki spolu s vami modliť nemôžu alebo nechcú či nemajú čas, môžete sa pripojiť k modlitbám a pobožnostiam, ktoré vysielajú už spomenuté rádiá a televízia. 

  • Môžeme čítať Sväté písmo.

A to rozhodne nie je málo:-) 

  • Alebo si vypočuť či prečítať nejaké dobré zamyslenie...

Otec biskup Haľko pravidelne zverejňuje na svojom youtube kanáli skvelé zamyslenia. Vyskúšajte... 

Alebo môžete vyskúšať časopis Slovo medzi nami... Prípadne naše nedeľné zamyslenia.

  • A keď pôjdete okolo kostola...

Zastavte sa. Budeme mať otvorené :-)