Tanečné divadlo ATak vás srdečne pozýva na predstavenie inscenácie

GALÉRIA – Svetlo a Tma v živých obrazoch

Sme Božie diela, stvorené na Jeho obraz a dennodenne sa rozhodujeme medzi Svetlom a Tmou. Vstúpte s nami do Galérie obrazov zo života a do svetla milosrdného Otca, ktorý nás stále čaká...

Predstavenie sa uskutoční v nedeľu 8. mája 2016 v Dome odborov v Žiline o 16:00 hod. (vstupné 6 eur, predaj vstupeniek na mieste, pred predstavením)

Tanečné divadlo ATak vstúpilo do osemnástej sezóny (akejsi pomyselnej dospelosti) s veľkou vďakou. V roku 2015 na mnohých miestach Slovenska odohrali príbeh ShALOME – o Jánovi Krstiteľovi a „strácaní“ hláv. Okrem nadšeného prijatia divákov a divadlo získal aj veľké uznanie od divadelných odborníkov (Akademický Prešov, Gorazdov Močenok). Okrem toho skupina aktívne umelecky „vstúpila“ do dvoch veľkých podujatí v Cirkvi na Slovensku – do Národného stretnutia mládeže P15 v Poprade a Národného pochodu za život – kde rozdávali radosť a krásu tisícom „divákov“.

"Aj do Mimoriadneho roka milosrdenstva chceme vstúpiť s niečím špeciálne ušitým na mieru. Túžime predstaviť milosrdného Otca ako večné Svetlo. Tému o rozhodovaní sa medzi Svetlom a Tmou sme priniesli už v roku 2001 v inscenácii Šero. Tanečníci či tanečnice odrástli, vymenili divadelné roly za tie životné, a ostali len dve nesmrteľné postavy – Svetlo a Tma. Tie sa po pätnástich rokoch vracajú, aby v novootvorenej Galérii rozohrali večnú hru. Boh – Svetlo, sa nás celý život dotýka. Aj keď ho nevidíme, necítime, či zablúdime a rozhodneme sa pre studené tiene Tmy. Svetlo nás stále čaká s otvorenou náručou. Nemôže nesvietiť a nemôže nemilovať. Sme jeho diela stvorené na jeho obraz, preto by sme mali žiť vo svetle... Ako obrazy a diela v galérii. Obrazy, z ktorých presvitá Autorov zámer. Bez Svetla ostávajú z obrazov len (de)sivé machule. Noc pokročila, deň sa priblížil. Zhoďme teda skutky tmy a oblečme sa do výzbroje svetla (Rim 13, 12), pretože z tmy do svojho obdivuhodného svetla nás povolal sám Boh."

ATak