Články‎ > ‎

Detský advent a roráty 2017

uverejnené 2. 12. 2017, 7:08 používateľom Jozef Možiešik   [ aktualizované 2. 12. 2017, 7:51 používateľom RKC Farnosť Skalité ]

Pre deti z farnosti sme na tohtoročný advent pripravili aktivitu „Adventný strom vďačnosti“. Každý deň budú mať možnosť ďakovať za rozličné dobrodenia a splnením úlohy prispieť k ozdobeniu adventného stromčeka. V kostole sú pre deti pripravené lístočky s predsavzatiami a úlohami, deti si ich vyberú a po ich splnení nalepia na strom nálepku, ktorá bude znamením, že sa im úlohu podarilo splniť. No a aký by to bol strom bez sviec? Každú nedeľu na detskej omši pribudne jedna:-) Spoločne takto vyzdobíme adventný strom a na Vianoce bude žiariť splnenými skutkami detí.

Počas adventu budú aj rorátne sv. omše, slávené pri svetle sviec, na ktoré pozývame zvlášť deti. Treba si priniesť lampáše. Deti dostanú preukaz, do ktorého budú zbierať razítka a tí najlepší neprídu o svoju odmenu. Okrem omší o 07:05 v utorok, stredu, piatok a sobotu sme pridali aj omšu v pondelok a vo štvrtok o 06:05 a po nich pozývame deti na raňajky na fare :-). Ostatné omše zostanú bez zmeny.