Články‎ > ‎

Dobrá novina 2016

uverejnené 29. 11. 2015, 8:12 používateľom Jozef Možiešik   [ aktualizované 29. 11. 2015, 9:02 ]

Fotka: Pod mottom Podajme ruku deťom sa vo Vianočnom období vydávajú skupinky detí aby sa stali poslami nádeje a priniesli radostnú zvesť o narodení Krista do rodín vo svojich mestách a obciach. Okrem radostnej zvesti sa zbieraním finančných prostriedkov pričiňujú o pomoc najchudobnejším. Všetky vyzbierané peniaze putujú na podporu rozvojových projektov v krajinách afrického kontinentu.

Prečo robíme Dobrú novinu?

Okrem prinášania dobrej zvesti o narodení Pána do príbytkov sa deti sa učia solidarite – pomáhajú finančnou zbierkou núdznym, ktorí sú od nich vzdialení tisícky kilometrov, a tak spoločnými silami budujeme most priateľstva medzi Slovenskom a Afrikou.

Pre koho koledujeme tento rok?

Vo vode je život. Peniaze vyzbierané koledníkmi Dobrej noviny v roku 2016 poputujú na podporu Turkanského vodného projektu, ktorý sa snaží zmierniť akútny nedostatok pitnej vody v oblasti Turkana. Táto oblasť patrí k najsuchším miestam na zemi, kde žijú ľudia.

„Je to srdce, ktoré rozdáva, ruky už len dávajú.“ (africké príslovie)

Všetky deti, ktoré sa chcú zúčastniť na koledovaní Dobrej noviny, pozývame na spoločné stretko, ktoré bude v nedeľu 29.11.2015 o 13:30 v starej škôlke. Tešíme sa na všetkých malých aj veľkých.

Fotka:
M. Majchráková