Farnosť je ako úľ, každý je dôležitý...

Ďakujeme vám všetkým za ďalší skvelý farský deň. Dnes to okrem iného znamenalo 100 litrov gulášu, 700 langošov, 100 litrov kapustnice, množstvo koláčov, štrúdlí a škvarkových pagáčov. Ale hlavne množstvo skvelých ľudí (pri čísle 500 sme prestali počítať:-).

Špeciálna vďaka patrí výborne zorganizovaným tímom Základnej školy sv. Andreja Svorada a Benedikta a Farskej charity. Ďakujeme tiež našim záhradkárom, ktorí sa postarali o guláš; Obecnému úradu a Prevádzkárni, ktorí poskytli a pripravili väčšinu technického zabezpečenia; Capkovcom za hudobnú vsuvku; moderátorom Petrovi a Marte; všetkým darcom, sponzorom a dobrovoľníkom, bez ktorých by to určite nešlo... A pánovi kaplánovi Mirkovi, ktorý celý projekt manažoval :-).

Viac fotiek v albume:-)

Po roku vás opäť pozývame na Farský deň, tentokrát v nedeľu 10. júna. Program otvoríme o 10:00 slávnostnou svätou omšou v kostole a po nej sa stretneme na námestí. Netrápte sa s prípravou nedeľného obeda, pri občerstvení počítame aj s vašou rodinou:-)

Naši dobrovoľníci pripravujú bohatý program, aby si každý mohol prísť na svoje. Čaká vás exhibičný futbalový zápas o pohár riaditeľky školy, tvorivé dielne, sútaže... Gazdinky sa môžu svojim výtvorom zapojiť do súťaže o najdlhšiu a najlepšiu štrúdľu alebo prispieť do ochutnávky škvarkových pagáčov.

Pre tohtoročný Farský deň sme zvolili tému včielok a medu. Budete sa môcť dozvedieť čo to o včielkach, vyrobiť si sviečku či pozrieť z blízka úľ. A naši včelári sa môžu pochváliť svojím medom.

A prečo práve včely? Pretože farnosť je ako úľ, každý je v nej dôležitý. Ty si dôležitý, práve ty si pre našu farnosť dôležitá. Chceme, aby ste to cítili. A aby si každý mohol nájsť medzi nami svoje miesto.

Ako sladkú bodku za Farským dňom vám ponúkame katechézu na tému Sladkosť Božieho Slova. O mede a Písme nám príde porozprávať Marián Kováčik z časopisu Slovo medzi nami. Viacerí z vás čítavajú každý týždeň jeho nedeľné zamyslenia. Na záver Farského dňa si ho môžete prísť vypočuť naživo, o 14:30 v našom kostole.

Farský deň 2017  I  Farský deň 2016