Články‎ > ‎

Farský deň 2016

uverejnené 4. 6. 2016, 13:42 používateľom Jozef Možiešik   [ aktualizované 25. 6. 2016, 2:53 ]
Fotka

Keď sme sa s p. kaplánom Mirkom pokúšali premietnuť myšlienku Farského dňa na plagát, pomohli sme si fotkou pootvorených dverí nášho kostola. To preto, že túžime po otvorenej farnosti. V spodnej časti plagátu sú postavy ľudí, malých i veľkých, mužov, žien, detí..., lebo farnosť, to sú predsa ľudia. A každý je iný. Postavy tvoria len tmavé siluety, akoby tiene. Verím, že aj Farský deň pomôže objaviť ich skutočné tváre, pomôže pretvoriť tých viac menej neznámych ľudí, čo sa každú nedeľu stretajú v kostole, na skutočných bratov a sestry vo viere. Nie je jasné, či tí ľudia na plagáte vchádzajú alebo vychádzajú. No isté je, že sa stretli. A o to nám išlo: stretnúť sa a sláviť ako jedna rodina. Veď farnosť je miestom slávenia.

Celý program začal slávením liturgie o 10:00. Pán kaplán Miroslav sa v homílii prihovoril hlavne deťom a pomáhal im objaviť paralely medzi príbehom o tom, ako sa dvanásťročný Ježiš stratil v chráme a našimi vlastnými životnými príbehmi.

Po svätej omši pokračoval program na námestí. Účastníkov (pri čísle 400 sme ich prestali počítať:-) čakalo množstvo súťaží a tvorivých aktivít. Nechýbal ani skvelý guľáš, grilovačka, cukrová vata a súťaž o najlepšiu štrúdľu. Keby som mal o každom bode toho bohatého programu napísať pár slov, bol by článok pridlhý. Pozrite si radšej fotografie. Tie povedia viac.

Farský deň, to sú aj ľudia, ktorí slúžia. A tých bolo naozaj neúrekom. Učitelia a učiteľky našej katolíckej školy, ich príbuzní, desiatky ďalších obetavých farníkov i pozvaní hostia z iných farností. Každý priložil svoju ruku k dielu. A každému patrí veľká vďaka. Pritom nezabúdame s vďačnosťou ani na tých, ktorí do služby vložili svoje prostriedky, na štedrých darcov a sponzorov. 

Napokon farnosť to sú ľudia, ktorí svedčia. Myslím, že sme vydali praktické svedectvo o Kristovi, ktorý premieňa naše životy.

Farský deň 2016


Svätá omša
Fotka:

Fotka:
Perníková chalúpka
Fotka:
Modelovanie z hliny
Fotka:

Fotka:
Maľovanie tričiek
Fotka:

Fotka: Maľovanie tričiek
Maľovanie tvárí
Fotka:

Fotka:
Štrúdľová súťaž
Fotka:

Skvelé jedlo
Fotka:

Fotka:

Fotografie Google+

Film Google+

Výcvik budúcich Spidermanov
Fotka:

Skákací hrad

Fotka:
Zdobenie perníkov
Fotka: Maľovanie perníkov...

Fotka:
Drôtovanie
Fotka: Drôtovanie...

Fotka:
Výcvik budúcich traktoristov :-)
Fotka:

Fotka: Budúci traktoristi:-)
Muzika
Fotka:

Fotka:
eRko tance
Fotka: eRko tance...

Fotka:
Bublinky
Fotka:

Fotka: