Články‎ > ‎

Foto: Biblická olympiáda, diecézne kolo 2018

uverejnené 26. 4. 2018, 1:40 používateľom Jozef Možiešik   [ aktualizované 1. 5. 2018, 11:44 ]

Biblia, kniha kníh. Najprekladanejšia, najznámejšia, najkrajšia, najobľúbenejšia, najčítanejšia... Všetky tieto prívlastky charakterizujú naše Sväté písmo. A mohli by sme pridať aj ďalšie superlatívy.  Bibliu denne otvára mnoho ľudí. A učili sme sa to aj my. Spoznávať jej krásu, hĺbku, posolstvo, múdrosť, ale aj fakty a údaje.

Víťazstvom v dekanátnom kole sme si zabezpečili postup do diecézneho kola, ktoré sa uskutočnilo 24.04.2018 v sídle Biskupského úradu v Žiline. Družstvo v zložení Juraj Laš, Patrícia Serafinová a Simona Krčmáriková reprezentovali farnosť, školu (ZŠ s MŠ Skalité Kudlov) i obec. V šiestich súťažných kolách preukazovali svoje vedomosti, zručnosti aj schopnosti zo Starého zákona (kniha Genezis) a z Nového zákona (Evanjelium podľa Marka). Napriek veľkej snahe sme v konkurencii jedenástich škôl obsadili 8. miesto. Možno sme si želali vyššie umiestnenie...

Aj z úst generálneho vikára Mons. ThLic. Mareka Hriadela sme si vypočuli slová povzbudenia i pochvaly adresované všetkým zúčastneným. Uviedol, že čas, ktorý príprave venovali katechéti i deti, určite nebol premárnený a nevyužitý. Veríme, že semienko, ktoré bolo zasiate, bude prinášať úrodu a Biblia sa stane našou každodennou spoločníčkou a radkyňou.

Foto a text: Marta Vojčiňáková