Články‎ > ‎

Foto: Duchovná obnova pre rodiny 2018

uverejnené 21. 11. 2018, 9:11 používateľom Jozef Možiešik   [ aktualizované 8. 12. 2018, 0:22 ]

Duchovná obnova - slovné spojenie, ktoré v mnohých ženách vzbudzuje túžbu zažiť niečo nové a rovnako v mnohých manželoch prebudí veľkú mieru nevôle. Napriek všetkému dvadsaťtri rodín vymenilo svoje víkendové povinnosti, domáce práce alebo zaslúžený oddych po pracovnom týždni za Duchovnú obnovu rodín, ktorá sa konala od 16. do 18. novembra v Poľskej Jaworzynke. Rodičia odovzdali svoje ratolesti do rúk animátorov a ako za „starých čias“ sa mohli vhĺbiť do pestrého programu, ktorý bol pre nich pripravený. Najmä do prednášok manželov Červeňákovcov zo Sabinova. Bolo úžasné sledovať ako Duch Svätý pôsobil na tieto manželské páry a podľa úsmevov na ich tvárach veríme, že to nebola posledná akcia tohto typu.  Bohu vďaka za ľudí, ktorí túto obnovu zorganizovali.

Text: Andrej Tomašec, foto: Milan Majchrák

Počas uplynulého víkendu sa rodinky z našej farnosti zúčastnili rodinnej duchovnej formácie v poľskej Jaworzynke. Skvelá atmosféra, pokoj a priateľstvo, tak by sa v skratke dal charakterizovať celý víkend.

Okrem zaujímavých prednášok sa naši skvelí animátori zo Skalitého postarali o program pre všetky deti, ktoré tam boli so svojimi rodičmi. Manželia Jozef a Lucia Červeňákovi zo Sabinova svojím svedectvom a životným príbehom obohatili a povzbudili zúčastnených k stálemu budovaniu manželského vzťahu. Hlavnou myšlienkou duchovnej obnovy pre rodiny boli Ježišove slová "Môj dom sa bude volať domom modlitby" (Mt 21,13).

Ďakujeme organizačnému tímu a zvlášť p. kaplánovi za skvelú akciu.

Text: Zuzana Takáčová

Viac fotografií v albume.