Foto: Noc čítania Biblie 2016

uverejnené 10. 4. 2016, 4:45 používateľom Jozef Možiešik   [ aktualizované 19. 4. 2016, 0:01 ]

Z piatka na sobotu (8.-9.04) sa animátori, žiaci a učitelia našej katolíckej školy zapojili do celoslovenského projektu Noc čítania Biblie. Ďakujeme za túto aktivitu aj za prezentáciu pri sobotňajšej rannej omši.

V rámci Roku milosrdenstva sa venovali najmä myšlienke: „Ešte bol ďaleko, keď ho zazrel jeho otec, a bolo mu ho ľúto. Pribehol k nemu, hodil sa mu okolo krku a vybozkával ho.“

Náplňou projektu boli rozličné aktivity, ktoré sa začali čítaním Svätého písma. Pokračovali sme skupinovou prácou. Deti vytvorili názov projektu, leporelo a panel, kde zostavili celý príbeh márnotratného syna. Obrázky doplnili textom. Pokračovali spevom piesní a nácvikom scénky. Nezabudnuteľná atmosféra sa vytvorila počas sv. omše, ktorú pre nás o 22.00 celebroval pán kaplán Miroslav Klobučník pri svetle sviečok v škole. Svoje náboženské vedomosti si žiaci preverili v teste. Víťazi získali voľný vstup na Misijnú púť detí do Rajeckej Lesnej. Pri hľadaní cesty v bludisku si uvedomili, že prísť do Božieho kráľovstva nie je úplne ľahké. Dramatickým a nečakaným vyvrcholením programu bolo hľadanie pokladu podľa indícií. Všetky skupiny poklad našli a mohli sme spoločne sláviť hostinu, ktorá symbolizovala milosrdné otcovo prijatie syna.

Napriek tomu, že skoré ranné vstávanie „po nočnej službe“ nebolo obzvlášť príjemné, počas sv. omše v kostole piesne opäť zneli radostne a zo srdca. Deti priniesli obetné dary vytvorené počas večera. Po sv. omši veriacim predstavili svoju prácu – scénku a panel, ktorý môžete vidieť v kostole. Na záver deti zožali veľký potlesk.

 

Video YouTube


Ďalšie fotky...

https://plus.google.com/115816087299854022489/posts/TGS8V75QiHA