Články‎ > ‎

Foto: Ruženec pre Slovensko, 2016

uverejnené 30. 10. 2016, 8:24 používateľom Jozef Možiešik   [ aktualizované 18. 11. 2016, 8:45 ]

Nahrávka relácie Ruženec pre Slovensko.


V sobotu 29. 10. 2016 bola zamračená obloha. No nenechali sme sa odradiť a s úsmevom na tvári, dobrou náladou, s požehnaním pána farára a za prítomnosti pána kaplána, sme vyrazili na farskú púť. 

Našou prvou zastávkou bol Kláštor pod Znievom, presnejšie Občianske združenie Dobrý pastier. V priestoroch starobylého kláštora sa otec Vladimír Maslák stará približne o 200 mužov, ktorí sa ocitli na pokraji spoločnosti. Napriek ťažkým podmienkam sa im snaží prinavrátiť ľudskú dôstojnosť a zmysel života prácou na hospodárstve, modlitbou, vzájomnou pomocou. Prešli sme bránou Milosrdenstva, odovzdali vyzbieranú materiálnu i finančnú výpomoc. Odmenou nám bola neprehliadnuteľná radosť, nekonečná vďačnosť a pocit, že sme ich „preniesli“ zase o kúsok ďalej.

Veľké Pán Boh odplať patrí všetkým, ktorí svojimi milodarmi podporili OZ Dobrý Pastier v Kláštore pod Znievom. Malá štatistika: olej 120l, múka 160kg, cukor 120kg, cestovín 7 banánových krabíc, mlieko 31l, hygienické potreby 2 krabice, čistiace prostriedky 2 krabice, konzervy 2 krabice, zemiaky 7 vriec, sladkosti 2 krabice, oblečenie 52 vriec, obuv 2 vrecia a k tomu 830€.

Druhou zastávkou bolo pútnické miesto Staré Hory so vzácnym prameňom Studnička. Z histórie sme sa dozvedeli, že socha Panny Márie s Ježiškom bola počas II. sv. vojny uchránená pred zničením tým, že bola zakopaná v lese. Po 13 rokoch ju miestni obyvatelia opäť vrátili späť na oltár. Na mieste vytryskol liečivý prameň, ktorý nám poskytol ľadové osvieženie.

Cieľom našej cesty bolo Rádio Lumen v Banskej Bystrici. Pozreli sme si jeho priestory, kaplnku sv. Michala Archanjela, živé vysielanie. Po účasti na sv. omši v katedrále sme sa modlili posvätný ruženec, ktorý sa v priamom prenose vysielal pre celé Slovensko. Byť tam bol neopísateľný zážitok. Mysľou sme boli spojení so všetkými nám drahými. Domov sme sa vracali v neskorých hodinách plní dojmov, zážitkov a s pokojom v duši.

Počas celej púte sme boli ako jedna veľká rodina. I v tomto prípade sa potvrdilo, že jedenkrát vidieť a zažiť je lepšie ako stokrát počuť.Všetky fotografie