Foto: S Dominikom farnosťami 2016

uverejnené 24. 1. 2016, 9:43 používateľom rkc.f Skalité   [ aktualizované 24. 1. 2016, 9:56 ]

Projekt "S Dominikom farnosťami 2016" pripravuje Tím pre pastoráciu miništrantov Žilinskej diecézy. Vrámci neho putuje farnosťami relikvia svätého Dominika Savia, patróna miništrantov. Pre chlapcov je to príležitosť spoznať život svojho patróna a navzájom sa povzbudiť v miništrantskej službe. Jednotlivé farnosti si volia vlastný spôsob realizácie. D dispozícii majú množstvo katechetického materiálu vrátane prezentácií, kvízov či námetov na súťaže. Projekt je staronový. V podobnej forme prebiehal pred piatimi rokmi a zapojilo sa doň 45 farností diecézy, medzi nimi i farnosť Skalité. Tento rok v Skalitom celý projekt začína.

Naši starší miništranti pod vedením p. kaplána Miroslava Klobučníka pripravili zaujímavý program. Relikviu privítali pri svätej omši v stredu 20.01. Pri nej si priblížili život svätca a význam úcty relikvií. Štvrtkový sa zase niesol v duchu modlitby a v sobotu zložia miništranti slávnostný sľub. Okrem toho čaká miništrantov pravidelné "stretko", tento raz tematicky zamerané práve na svätého Dominika Savia.

Relikvia bude vo farnosti do štvrtku 28.01., podvečer ju vybraní miništranti prevezú do Svrčinovca, odkiaľ na ďalší týždeň poputuje do farností Milošová, Zákopčie atď. Podrobné informácie o projekte sú dostupné na stránke www.ministranti.dcza.sk.

...