Prázdniny skončili a s nimi aj naša fotosúťaž. Tohtoročným víťazmi sú Matej a Anettka Vojtášovci s prázdninovou fotografiou z amerického poloostrova Cape Cod. Blahoželáme a pridávame sľúbenú odmenu:-)

Fotografia vznikla na východnom pobreží amerického poloostrova Cape Cod. Boli sme tam na prázdninách s celou našou rodinou pri tete Janke. Kostolík, do ktorého sme chodili na sväté omše je zasvätený svätej Jane z Arku, sa nachádza v mestečku Orleans. Od "pastora" Williama sme sa dozvedeli, že má poľských predkov, dva roky študoval v Ríme a navštívil aj Krakow a Prahu. :) Veru, potvrdilo sa nám, že v každom kostole kdekoľvek na svete sa môžme cítiť ako doma pri Otcovi...  "Lebo kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene, tam som ja medzi nimi."

Fotografie ostatných súťažiacich si môžete prezrieť v albume Prázdninová fotosúťaž 2019.

Milujeme prázdniny. Teda aspoň tí z nás, ktorí väčšinu roka strávime v škole. Máme totiž veľa voľného času, ktorý môžeme stráviť napríklad... s Ježišom. A kto sa pritom aj odfotí, môže vyhrať vlastný foťák. Ale poďme pekne po poriadku.

Farnosť Skalité vyhlasuje prázdninovú fotosúťaž pre deti a mládež do 17 rokov. Názov Prázdniny s Ježišom. Súťaž prebieha od 07.07. do 31.08.2019 a môžu sa do nej zapojiť farníci zo Skalitého. Garantom sú naša dvorná fotografka Dominika a pán kaplán Alojz.

Ako na to? Príď na svätú omšu v hociktorom katolíckom kostole na svete a po nej sa v kostole odfoť. Ak presvedčíš kňaza, aby sa odfotil s tebou, získaš bod naviac. Vyplň (TENTO) formulár, pridaj pár riadkov o sebe a o fotke (krajina, miesto, dátum, s kým alebo u koho si bol...), uploadni foto a je to. Po prázdninách vyberieme a oceníme tie najlepšie a najkrajšie. Hodnotiť budeme kvalitu fotografií, zaujímavosť miesta, prípadne príbeh, ktorý pridáš.

Podmienky súťaže
  • Súťažiaci žije v Skalitom a má 1-17 rokov.
  • Súťažná fotografia vznikne toto leto v katolíckom kostole po svätej omši, na ktorej sa súťažiaci zúčastnil. Vidno na nej súťažiaceho. Kto sa odfotí aj s kňazom, získava body naviac (neplatí pre foto zo Skalitého ;-).
  • Počet fotografií je obmedzený. Každý súťažiaci môže odoslať do súťaže maximálne 3 fotografie.
  • Fotografie treba odoslať prostredníctvom webového formulára. Pozor, musíte použiť účet google. Uzávierka súťaže je 31.08.2019.
Dobré rady od Dominiky
  • Utrieť si pred každým fotením foťák aby neboli fotky rozmazané.
  • Zaostriť na to, čo chceš odfotiť.
  • Nefoť oproti slnku inak fotka bude tmavá. Iba ak by si chcel vytvoriť siluetu.
  • Ak fotíš kostolík, neodrež mu vežu.
  • Skús fotiť na výšku, aj na šírku.
  • Najlepšie fotky vznikajú pri západe a východe slnka :-)