Nasleduj Krista v každodennom živote

Byť kresťanom je „nový životný štýl“ v našich každodenných životoch, nielen v nedeľu alebo niekedy v budúcnosti! Naším cieľom je spoločne dozrievať v Kristovi (Kol 1,28). Preto vás pozývame na kurz Nasleduj Krista. Začíname v pondelok 15. októbra o 19:00 vo fare.

Tí, ktorí sa zúčastnia kurzu pochopia, že sa môžu zaviazať rásť vo vzťahu s Ježišom Kristom a Cirkvou už tým, že sa zúčastnia nasledujúcich stretnutí a rozhodnú sa urobiť úlohy, ktoré im na kurze odporučia. Každý týždeň stavia na predchádzajúcej diskusii.

Účastníci dostávajú každý týždeň úlohu, o ktorej sa budú rozprávať počas diskusie v malých skupinkách. Počas každého týždňa v príprave pre ďalšie stretnutie, budú účastníci pracovať na rôznych duchovných cvičeniach tak, aby stretnutia boli prínosné a priniesli účastníkom čo najviac duchovného ovocia. Príprava by nemala spočívať len v jednej hodine pred začiatkom stretnutia. Naopak, ak si určia čas na reflexiu a budú využívať to, čo sa naučili počas sedení aj v každodennom živote, môže dôjsť k skutočnej zmene v ich životoch.

Čo vám ponúkame?

Každé stretnutie zahŕňa modlitbu a chvály, DVD-prednášku a diskusiu v malej skupinke. Typický večer vyzerá asi takto:

• 19:00 - modlitba a chvály
  • 19:30 - prednáška
  • 20:10 - prestávka
  • 20:15 - diskusia v malej skupinke
  • 21:00 - koniec :-)

Témy a termíny kurzu v roku 2018

Nasleduj Krista zahŕňa sedem týždenných stretnutí a duchovnú obnovu po piatom stretnutí:

• 15.10. Každodenná osobná modlitba
  • 22.10. Počúvanie Boha pri čítaní Svätého písma
  • 29.10. Moc sviatostí
  • 05.11. Vzájomné odpustenie
  • 12.11. Život v moci Ducha
  • 18.11. Svet, Telo a Diabol (Duchovná obnova, nedeľa popoludní)
  • 26.11. Žiť poslanie Cirkvi
  • 03.12. Oslava

Chcete sa prihlásiť?

Stačí poslať email na rkcf.skalite@gmail.com alebo SMS s menom, priezviskom a textom "Prihlasujem sa na kurz Nasleduj Krista." A je to. Alebo jednoducho zavolajte :-).