Články‎ > ‎

Manželské večery

uverejnené 3. 2. 2016, 12:59 používateľom Jozef Možiešik   [ aktualizované 3. 2. 2016, 13:08 ]

Jarný kurz 2016

V našej farnosti sa na jeseň prvý krát uskutočnili manželské večery. Ide o kurz upevnenia vzťahu medzi manželmi. Možno budete sami prekvapení z toho, ako kurz môže vaše manželstvo posunúť vpred. Vpred tak: ,,aby láska medzi vami stále rástla“. Rodinný, manželský život vždy čelil určitým tlakom. V dnešnej dobe sú vo svete hlavnou hrozbou zvyšujúce sa sociálne a ekonomické očakávania, rozbité vzťahy a nedostatok času. Okrem toho aj príchod dieťaťa do manželstva mnoho zmení. U niektorých môže byť vrcholne nepohodlné, keď deti rušia ich spánok, prekážajú ich vlastným plánom. V skutočnosti však učia nás obetovať sa. 

Aj my sme tento kurz absolvovali, a preto vás pozývame, aby ste sa nebáli, a prihlásili sa na najbližší kurz manželských večerov vo farnosti. Kurz vám pomôže zlepšiť nie len komunikáciu, ale posilní vaše vzťahy, ak máte v manželstve nejaké ťažkosti. Počas kurzu budete mať možnosť získať praktické zručnosti, ktoré vám pomôžu ťažkosti prekonať. 

Manželské večery pozostávajú z ôsmych stretnutí na témy: ako vybudovať pevné základy, umenie komunikácie, riešenie konfliktov, sila odpustenia, rodičia a svokrovci, dobrý sex, láska v akcii a v čom spočíva pekné manželstvo.

Prvé stretnutie začína v pondelok 27.02.2016 o 17.00. Informácie a prihlasovanie nájdete v tomto článkuÚčastnícky poplatok za celý kurz je 10€/pár.

Z+M Takáčovci