Milión detí sa modlí ruženec, 18.10.2017

uverejnené 15. 9. 2017, 7:49 používateľom RKC Farnosť Skalité   [ aktualizované 15. 9. 2017, 7:49 ]

Dňa 18. októbra 2017 sa hlasy detí, nevinných obetí vojnových konfliktov, nepokojov a katastrof, aj hlasy detí žijúcich v krajinách, kde vládne mier, spoja do jedného – v školách a škôlkach, v kaplnkách, detských nemocniciach, sirotincoch, utečeneckých táboroch, doma, kdekoľvek, kde sa deti o 09:00 h miestneho času budú práve nachádzať.

„Nespočetné množstvo detí sa narodilo počas vojny a nikdy nepoznalo mier. Ich slzy a ich utrpenie volajú do neba," apelujú na medzinárodné spoločenstvo aj kresťanskí patriarchovia zo Sýrie, jednej z krajín skúšanej vojnou.

Pápežská nadácia ACN Slovensko sa teší, že po minulé roky sa iniciatíva stretla s veľkým ohlasom aj u nás na Slovensku a že sa i Žilinská diecéza pripojila k diecézam v ďalších 68 krajinách, ktoré sa chcú modliť za pokoj vo svete. Veríme, že aj tento rok bude naša farnosť a škola pokračovať v tomto diele, ktoré chce prispieť k tomu, aby každá krajina sveta bola pekným a dobrým miestom pre život.

List deťom