Prežívať manželstvo ako náš príbeh...

V deň svätého Valentína sa v našom kostole uskutočnila prednáška Richarda Vašečku a jeho manželky Marty na tému Prežívať manželstvo ako NÁŠ PRÍBEHBola fajn pripomenúť si, že manželstvo nemusí byť nudné a monotónne. No treba sa oň starať. Pán Vašečka so svojou ženou začali rozprávať svoj životný príbeh, ich začiatky, čo spolu dosiahli, ako spoločne prekonávali ťažké obdobia, čo sa im vo vzťahu páči, čo ich baví, aké hodnoty vyznávajú a žijú…

Mottom ich príbehu je verš z Markovho evanjelia: "A BUDÚ DVAJA V JEDNOM TELE. A TAK UŽ NIE SÚ DVAJA, ALE JEDNO TELO" (Mk 10,8). Rovnako zmýšľať, rovnako milovať, byť jedna duša a jedna myseľ. Slovo "Ja" už v manželstve nieje. Je iba "MY". Náš príbeh manželstva.

Každé manželstvo je iné. Nedá sa porovnávať, ba porovnávanie s inými je niekedy aj na škodu pre našu odlišnosť, originalitu. Záleží len na nás, aké hodnoty si stanovíme a aké budeme pomocou Božou zveľaďovať. Dávame tým príklad aj našim deťom, ktoré nás budú nasledovať s hodnotami ktoré si osvoja v rodine. Manželstvo je príbeh, ktorý sa oplatí žiť, rozprávať o ňom a podporovať ho.

Ďakujeme rodine Vašečkovej za zdieľanie svojej story.

A. Horeličanová


  

Srdečne vás pozývame na prednášku Richarda Vašečku na tému Prežívať manželstvo ako NÁŠ PRÍBEH. Na Valentína (14. februára) o 18:00 v našom kostole. Vstup na podujatie je voľný.

V prednáške si povieme:

  • Ako žiť svoje manželstvo ako PRÍBEH, ako story, nielen ako ubíjajúcu rutinu.
  • Ako žiť jeden spoločný príbeh, NÁŠ príbeh, nielen dva individuálne, môj a tvoj.
  • Ako si zachovať v manželskom živote originalitu, aby to bol naozaj NÁŠ príbeh a nie kópia nejakého iného.
  • A nakoniec, ako zapojiť príbeh nášho manželstva do Božieho príbehu.

Richard Vašečka pravidelne prednáša na témy manželstva, rodiny a vzťahov po celom Slovensku i v zahraničí. Navštívil už stovky farností, spoločenstiev a kresťanských podujatí. Viac informácií nájdete na stránke www.milovatactit.sk.