Misijná nedeľa s misijnou dobrovoľníčkou

uverejnené 10. 10. 2015, 8:47 používateľom Jozef Možiešik   [ aktualizované 20. 10. 2015, 8:24 ]

Misijná nedeľa sa každoročne slávi v predposlednú októbrovú nedeľu, čo tento rok pripadá na 18. októbra. V celej Cirkvi sa začala prvýkrát sláviť v roku 1926, takže tento rok ju slávime vo všetkých katolíckych chrámoch už osemdesiaty deviatykrát. Tento deň je tradične spojený s finančnou zbierkou na podporu misií, z ktorého sú financované projekty na pomoc núdznym a ohlasovanie evanjelia na všetkých kontinentoch.

Hlavnou myšlienkou tohtoročnej Misijnej nedele sú slová pápeža Františka: “Misia je služba”. Služba je aj najprekvapujúcejšou charakteristikou nášho Boha, ktorý sa nám slovami evanjelia tohtoročnej Misijnej nedele prihovára. Tvárou v tvár pokušeniu získavať prvé miesta, dáva Ježiš apoštolom lekciu a určuje tým ducha, ktorým sa majú nechať viesť v svojom apoštolskom poslaní: „Kto bude chcieť byť medzi vami prvý, bude sluhom všetkých.“

Na tému misijného poslania bude zameraná nedeľná liturgia i modlitba – pred svätými omšami sa budeme modliť rozjímavý misijný ruženec.

Popoludní o 15:00 vás pozývame do kostola na modlitbu za misie a na stretnutie s misijnou dobrovoľníčkou Mirkou Sitekovou. Budeme sa rozprávať o jej misii v Argentíne i o službe v domovskej farnosti.

Viac sa o našom hosťovi dozviete napríklad tu:

Video YouTube

Fotografie z misijnej nedele 2015