Články‎ > ‎

Muzikál: Povolanie pápež, 27.12.2016

uverejnené 6. 11. 2016, 7:17 používateľom Jozef Možiešik   [ aktualizované 30. 12. 2016, 2:12 ]
Fotografie z výletu nájdete v tomto článku.

V utorok 27. decembra poriada naša farnosť zájazd do Nitry na muzikál Povolanie pápež. Cena za dopravu a vstupenku je 35€, záujemci sa môžu prihlasovať v sakristii. Autobus bude zo Skalitého odchádzať okolo poludnia. Okrem predstavenia v Divadle Andreja Bagara je v programe prehliadka katedrálneho chrámu a hradného múzea. Podrobnosti doplníme čoskoro.

Povolanie pápežpôvodný slovenský muzikál z nitrianskej tvorivej dielne, približuje život a dielo Jána Pavla II,, jeho pôsobenie a vplyv, duchovný a humanistický odkaz. 

"Muzikál vzdáva hold veľkému človeku, duchovnému vodcovi, bojovníkovi proti násiliu, slovanskému pápežovi. Divákovi ponúka veľkolepú scénickú fresku s najvýznamnejšími okamihmi jeho života. S myšlienkami, ktoré ani dnes nestratili nič zo svojej platnosti. Kompletný herecký súbor nitrianskeho divadla (s Jánom Gallovičom ako Jánom Pavlom II.) obohatený o množstvo tanečníkov a externistov, melodicky dojímavá a veľkolepá hudba Gaba Dušíka, polyfónne libreto a metaforicky nasýtené texty piesní Daniela Heviera, mrazivo strhujúce choreografie Jarosława Stanieka, monumentálna scéna Damiana Styrnu, bohatá kostýmová výprava Doroty Cigánkovej a javiskovo pôsobivá réžia Jerzyho Jana Polońského – to všetko sú predpoklady na silný a emočne nasýtený divácky zážitok v hľadisku Divadla Andreja Bagara v Nitre." www.dab.sk.Povolanie pápež