Ukáž, že si za život

Boh stvoril človeka na svoj obraz, na Boží obraz ho stvoril. Stvoril ich ako muža a ženu.  Boh ich požehnal a povedal im: „Ploďte sa a množte sa, naplňte zem a podmaňte si ju! (Gn 2, 27-28)

Boh v tom má od počiatku jasno. Hneď v prvej knihe Svätého Písma hovorí, že sme stvorení na jeho obraz, ktorým je čistá a absolútna láska. Že sme stvorení na to, aby sme sa milovali navzájom a prinášali potomstvo! Zmenilo sa snáď niečo na tomto prisľúbení? Povedal snáď: "Žena si so svojím telom môže robiť čo uzná za vhodné.", "Plod do dvanásteho týždňa nie je človekom.", "Do dvanásteho týždňa môžete plod zavraždiť a nebudem si z toho robiť ťažkú hlavu.", "A čo keď bude choré? Dobre, vtedy ho tiež môžeš odsúdiť na smrť."...?

Myslím, že toto by milujúci Boh Otec v živote nikomu nezjavil. Naopak, sa nám cez svojho Syna, Ježiša prihovára v osemnástej kapitole Matúšovho evanjelia a utvrdzuje nás v Jeho slove takto: "Kto príjme jedno takéto dieťa v mojom mene, mňa prijíma."

Komu teda budeme veriť? Milujúcemu Otcovi, ktorý nás stvoril pre čistú lásku alebo falošným prorokom, ktorí hlásajú zákon smrti? Ak v tom máš jasno, pripoj sa k nám už 22. septembra na treťom Národnom pochode za život a ukáž, že aj ty si za kultúru života.

A. Tomašec

Náplň Národného pochodu za život je veľmi bohatá a začína už v piatok 20.09. Naša farnosť bude zastúpená predovšetkým na hlavnom programe v nedeľu 22.09.2019.

• Ak idete s nami, náš autobus bude odchádzať o 07:15 (doplníme čoskoro :-) zo zastávky pri Kožákovom moste.
  • V Bratislave budeme spolu s veriacimi z našej diecézy sláviť svätú omšu pre rodiny s deťmi o 12:30 v Kostole Panny Márie Snežnej (Farnosť Bratislava-Kalvária). Po jej skončení sa spoločne presunieme na Námestie slobody, kde sa koná hlavný program podujatia. Cesta pešo trvá 15-20 minút.
  • O 13:30 začína samotný pochod, ktorým chceme aj navonok manifestovať našu úctu k životu každého človeka.
  • Po skončení pochodu sa presunieme k Inchebe, kde bude parkovať náš autobus.

Ak chcete cestovať s nami, môžete sa prihlásiť v sakristii. Cena je 15€ za osobu. Poplatok sa platí pri prihlásení. Veriacim, pre ktorých je cena privysoká (napríklad viacdetné rodiny), môžeme na cestovné náklady diskrétne prispieť. V prípade potreby nás môžete kontaktovať. Kto chce naopak pomôcť znížiť náklady materiálnym darom, môže tak urobiť priamo (prispejte rodine, ktorá by inak nemohla ísť), alebo prostredníctvom farského úradu. Ak idete s nami, nemusíte sa registrovať na stránke pochodu, radi to urobíme za vás.

V prípade záujmu môžete využiť aj iné možnosti dopravy, či už autom alebo hromadnou dopravou. Môžete tiež využiť špeciálny vlak (odchádza z Čadce) či autobusy (nástup v Čadci), ktoré zabezpečuje Žilinská diecéza. Podrobnosti o možnostiach dopravy nájdete na tejto stránke. Do pozornosti dávame aj informácie na stránke Národného pochodu za život.