Články‎ > ‎

Omša pre koledníkov Dobrej noviny

uverejnené 21. 12. 2016, 2:01 používateľom Jozef Možiešik   [ aktualizované 21. 12. 2016, 2:01 ]

Fotka: Koledníci...Minulú nedeľu (3. adventnú) sme sa s našimi koledníkmi zúčastnili vysielacej omše v Žiline v kostole Dobrého Pastiera. Zo Skalitého nás spolu išlo dvanásť. Po ceste sme sa ešte zastavili po našich kamarátov zo Starej Bystrice a Krásna, ktorí nám pomohli zaplniť celý autobus.

Na omšu s otcom biskupom prišlo veľa detí, niektoré i v sprievode svojich rodičov. Všetky sa tešili z toho, že tu môžu byť, lebo vedeli, že táto omša patrí hlavne im.

Na konci sme od nášho biskupa Tomáša dostali požehnanie, ktoré máme prinášať do všetkých rodín. Veď predsa symboly C-M-B (Christus mansionen benedicat) v preklade znamenajú Bože žehnaj tento príbytok i túto rodinu. Nielen, že budeme zbierať financie na podporu projektov v Afrike, ale budeme i ohlasovateľmi radostnej zvesti, že sa nám narodil Spasiteľ, Kristus Pán.

Po omši nás čakala výborná kapustnica a program, v ktorom sa prezentoval život v Etiópii. Všetko sa to nieslo v príjemnej atmosfére. Odchádzali sme s dobrým pocitom a povzbudením do nášho poslania prinášať Dobrú novinu. Na ceste domov sa nám o program postarali deti svojou zásobou hádaniek, ktoré nie a nie uhádnuť. :-) Nás animátoriek čakala ešte jedna úloha. Zbaliť sa a cestovať na internát, ale to je už iný príbeh. :-)


Ajka a Hanka