Fotografie zo slávnosti

Ďalšie fotografie nájdete v albume. Autor fotografií: Peter Martiniak.

Mons. Sandanus, dvadsiaty piaty farár (administrátor) v našej farnosti, sa narodil sa 26. novembra 1941 v Kamennej Porube. Kňazom sa stal vo veku 26 rokov 23. júna 1968. Po vysviacke pôsobil na kaplánskych miestach v Pruskom, v Ilave a Kysuckom Novom Meste. Odtiaľ prišiel v roku 1974 do Skalitého, aby po 36 rokoch vystriedal v službe p. farára Petra Černu. Ondrej Sandanus slúžil ako administrátor farnosti Skalité celých 12 rokov.

Po odchode zo Skalitého pôsobil ako farár v Ochodnici (1986-1990), farský administrátor a neskôr dekan v Krásne nad Kysucou (1990-2001), farár v Makove (2001-2005), duchovný správca Charitného domu v Beckove (2005-2008) a v súčasnosti je na odpočinku vo farnosti sv. Jakuba v Kysuckom Novom Meste.

Dvanásť rokov pôsobenia Mons. Sandanusa v Skalitom, to je aj 1338 krstov, viac ako tisíc pohrebov, 530 sobášov, tisícky svätých omší, tisíce hodín spovedania, modlitieb, pozbudení, pomoci…

Pozývame vás, spolu s Mons. Ondrejom Sandanusom, poďakovať za 50 rokov jeho plodnej kňazskej služby i za 12 rokov v Skalitom slávnostnou svätou omšou v nedeľu 8. júla 2018 o 10:00 v našom kostole.

Ak sa vám s dôstojným pánom Sandanusom spájajú milé spomienky, alebo mu chcete poďakovať, môžete sa s nami o svoje myšlienky podeliť. Svoj odkaz napíšte do formulára pod týmto textom, alebo ho prineste do kostola. Odkazy zozbierame a odovzdáme monsignorovi.

Podobne ak máte doma fotografie, ktoré zachytávajú jeho pôsobenie v Skalitom, budeme radi, ak nám ich pre účely slávnosti zapožičiate. Fotografie môžete priniesť do fary alebo sakristie. Nezabudnite ich označiť svojím menom a kontaktom, aby sme vedeli, komu ich vrátiť.