Roráty 2015

uverejnené 29. 11. 2015, 12:42 používateľom Jozef Možiešik   [ aktualizované 29. 11. 2015, 13:33 ]

Pomenovanie "Roráty" pochádza z adventnej antifóny "Rorate, caeli desuper" čiže "Roste, nebesia, z výsosti." Touto antifónou sa pred liturgickou reformou začínala votívna omša ku cti Panny Márie v advente. Vždy sa slávila v bielej farbe počas celého adventu. Touto svätou omšou sa u veriacich Cirkvi obnovovala túžba, ktorou praotcovia očakávali príchod Vykupiteľa. Túto svätú omšu môže kňaz slúžiť aj po liturgickej reforme Druhého vatikánskeho koncilu v adventných fériach do 16. decembra na úsvite dňa, samozrejme s osobitnými čítaniami na každý deň. Z pastoračných dôvodov, a možno aj ako odpoveď na komerciu, ktorá zatláča Advent masívnou kampaňou Vianoc už dobre že nie od septembra, je dobré sláviť Roráty a vrátiť Advent do nášho života. (www.tkkbs.sk)

V našej farnosti budeme sláviť rorátne sväté omše každú adventnú sobotu o 07:05. Prineste si sviečky alebo lampáše. Zvlášť pozývame deti.