SSR2018: Stretnutia pre manželov a rodiny

uverejnené 1. 12. 2017, 2:19 používateľom rkc.f Skalité   [ aktualizované 1. 12. 2017, 2:21 ]

Kedysi ľudia chodili do sveta, aby nadobudli väčšie poznanie. Ani dnes to neprestalo úplne platiť. Ibaže už dokáže svet prísť aj do našej obývačky. Na budúci rok 2018 sa už po deviatykrát uskutoční svetové stretnutie rodín. Tentoraz v írskom Dubline. A ako vždy tam bude môcť prísť z celého sveta iba zlomok rodín. Napriek tomu sa ich tam opäť zíde možno aj milión... Prvé takéto stretnutie zvolal svätý pápež Ján Pavol II. v roku 1994 do Ríma. Odvtedy sa stretnutia konajú každé tri roky a sú vždy príležitosťou k veľkému povzbudeniu pre rodiny i pre celú svetovú Cirkev. A hoci väčšina z nás nebude môcť cestovať do Dublinu, slávnosť budeme môcť prežívať s účastníkmi aj vďaka pripravovaným prenosom TV LUX. Ale tým naše možnosti zďaleka nekončia:-)

Pri tejto príležitosti sa na prvú adventnú nedeľu (03.12. o 15:00) aj v našej farnosti uskutoční prvé z cyklu ôsmych stretnutí rodín. Veríme totiž, že takéto stretnutia sú príležitosťou na posilnenie vzájomných vzťahov medzi našimi rodinami, ktoré sú pravidelne späté zo životom farnosti. Sme radi, že pozvanie viesť stretnutia prijali manželia Milan a Martina Majchrákovci a Juraj a Martina Tatarkovci.

A témy plánovaných stretnutí?

1. Kresťanské manželstvo (Priority v manželstve)
2. Naša každodenná láska (Rozdiely medzi mužom a ženou, Naplňovanie potrieb)
3. Rásť v manželskej láske (Komunikácia v manželstve)
4. Vášnivá láska (Vyjadrovanie pocitov v manželstve, Manželská sexualita)
5. Prijať nový život a dobre vychovávať (Úloha muža, úloha ženy, Výchova)
6. Posilňovať výchovu detí (Odovzdávanie viery)
7. Objasniť krízy, úzkosti a ťažkosti (Krízy, Odpustenie v manželstve)
8. Rodinný život v širšom zmysle (Život troch generácií)

Stretnutia sa budú konať raz mesačne, potrvajú cca. hodinu a prvé sa uskutoční v nedeľu o 15:00 v kostole v Skalitom. Miesto a čas ďalších oznámime na tejto stránke a vo farských oznamoch. Viac informácií o svetových stretnutiach je možné nájsť na stránke www.worldmeeting2018.ie alebo na stránke Rady pre rodinu KBS (rodina.kbs.sk), ako aj na stránke Žilinskej diecézy www.dcza.sk.