Články‎ > ‎

Tipy na pôst 2018

uverejnené 25. 2. 2018, 12:38 používateľom Jozef Možiešik   [ aktualizované 28. 2. 2018, 2:23 ]

Posti sa očami

  • LITURGICKÉ ČÍTANIA. Každý deň si môžeš prečítať biblické state, ktoré sa v ten deň čítajú pri svätej omši. Nájdeš ich napríklad na stránke www.lc.kbs.sk, prípadne si môžeš do mobilu s Androidom nainštalovať aplikáciu Liturgické čítania, prípadne apku Zamyslenia, v ktorej nájdeš aj krátky komentár. Prípadne si môžeš objednať časopis Slovo medzi nami s liturgickými čítaniami a zamysleniami na každý deň.
  • PLÁN ČÍTANIA BIBLIE. Možno sa rozhodneš prečítať celé Písmo. V tom prípade ti môže pomôcť plán. Môžeš čítať postupne, knihu za knihou, kapitolu za kapitolou, alebo môžeš čítať Písmo podľa tém. Obidne možnosti a tiež pripomienky :-) ponúka aplikácia pre Android Plán čítania Biblie, samotný biblický text ale aplikácia neponúka. Pekný tridsaťdňový plán, zameraný na spoznanie Ježiša Krista, nájdeš na www.chcemsamodlit.sk.
  • AKO ČÍTAŤ BIBLIU. Zopár skvelých námetov nájdeš v článku na www.animator.sk, i v tomto dokumente. 
  • MÁŠ SVOJU BIBLIU? Ak nie, môžeš si ju kúpiť. Ak uprednostňuješ mobil, odporúčam apky Sväté Písmo, alebo Biblia (vyber si katolícky preklad, SSV :-). Bibliu pre ostatné mobily či pre PC si môžeš stiahnuť napríklad TU alebo TU.

Posti sa ušami