Kurz pre rodičov tínedžerov

Ponúkame Vám Kurz pre rodičov tínedžerov. Je to séria piatich stretnutí, ktoré dávajú príležitosť rodičom tínedžerov (11 až 18 rokov) na chvíľu si od detí oddýchnuť, zamyslieť sa nad svojou výchovou, vypočuť si pútavú prednášku, ale predovšetkým diskutovať s niekoľkými ďalšími rodičmi o tom, "ako na to". Kurz vytvorili manželia Leeovci z londýnskej farnosti Holy Trinity Brompton, autori kurzu Manželské večery, ktorý sme už úspešne viac krát organizovali aj v našej farnosti.

Témy stretnutí: 1. Mať cieľ stále pred očami, 2. Napĺňanie potrieb tínedžerov, 3. Stanovenie hraníc, 4. Rozvíjanie emociálneho zdravia a 5. Pomáhať správne sa rozhodovať.

Prečo ísť na kurz?

• K deťom nedostávame návod na použitie.
  • Jediná úloha, v ktorej sme v živote nenahraditeľní, je úloha rodiča.
  • Rodičia majú dnes nepreberné množstvo možností, akým zpôsobom deti vychovávať. Môže byť úžasné zistiť, že na to nie ste sami, a pozbierať nápady od ostatných rodičov.
  • Každý z nás sa môže naučiť, ako zlepšiť aj tú najlepšie fungujúcu rodinu.

Najbližší kurz otvárame na jar 2017. Ak sa chcete registrovať, napíšte nám na rkcf.skalite@gmail.com. Atmosféru posledného kurzu vám priblížime v tomto článku: Foto z kurzu 05_2016.