Každý z nás niečo potrebuje, vrátane materiálnych vecí či rôznych služieb. A všetci máme niečo, s čím sa môžeme podeliť, veci ešte dobré, ktoré už nepotrebujeme, čas či schopnosti, ktoré môžeme dať zadarmo k dispozícii druhým. Ak sa chcete zadarmo podeliť s druhými či prijať pomoc, môžete využiť aj túto službu našej farskej charity.

Čo môžem darovať a ako to funguje?

Pravdepodobne čokoľvek. To, čo ste včera potrebovali vy, dnes možno potrebuje váš sused. Možno máte doma nábytok, ktorý sa vám po prestavbe nevmestí do obývačky, kvalitné a nepoškodené oblečenie, ktorého jediným nedostatkom je, že neschudlo spolu s vami ;-), máte práve viac času a môžete pomôcť s opatrovaním detí alebo doučovaním matematiky... Podmienkou je, že vaša služba je dobrovoľná a bezplatná.

Stačí, keď do formulára pod textom napíšete, čo môžete ponúknuť alebo čo potrebujete. Nezabudnite pridať kontakt, aby sa vám záujemca mohol ozvať. Prípadne si pozrite, čo druhí potrebujú a jednoducho sa im ozvite.

Žiaľ, naša farská charita nedisponuje skladovými priestormi, nie je preto potrebné, aby ste svoje veci nosili priamo k nám. Veríme, že tí, ktorí ich potrebujú, sa ozvú sami alebo naším prostredníctvom.