Krst novorodencov

Sviatosť krstu vysluhujeme v našej farnosti zvyčajne druhú a štvrtú nedeľu v mesiaci pri svätej omši o 10:00. Termíny zverejňujeme vo farských oznamoch a nájdete ich v pravom stĺpci.

Od januára 2019 začíname v našej farnosti nový model prípravy rodičov a krstných rodičov na krst detí. Krstná katechéza bude bývať vždy v piatok pred nedeľou krstu a bude spojená so spoveďou, večernou svätou omšou v kostole a po nej katechézou vo fare. Termíny sú uvedené vpravo.

Z praktických dôvodov (starostlivosť o dieťa, pracovné povinnosti...) odporúčame katechézu absolvovať už pred narodením dieťatka, zvlášť pre mamy je to dôležitá pomoc. V tom prípade nám oznámte vopred svoju účasť, aby sme s vami počítali. Krstní rodičia, ktorí nebývajú v Skalitom, môžu absolvovať prípravu vo svojej farnosti. Stačí ak nám prinesú potvrdenie.

Krst detí, mládeže a dospelých

Prípravu detí nad 7 rokov, mládeže a dospelých zabezpečujeme individuálne podľa dohody.

Krok za krokom

1. Informácie. Prečítajte si poučenie pre rodičov, žiadajúcich krst dieťaťa, a krstných rodičov. Nájdete ho stránke krst.farnostskalite.sk, ktorú sme pre vás pripravili. Nájdete tam množstvo dôležitých informácií, priebeh obradu a Sprievodcu krstom detí.

2. Príprava. Absolvujte (obaja rodičia a krstní rodičia) katechézu pred krstom detí, najlepšie ešte pred narodením dieťatka.

Plánované krstné katechézy v roku 2019:

• 25.01. - lektori Miroslav a Marta Vojčiňákovci
  • 08.02. - lektori Miroslav a Marta Vojčiňákovci
  • 22.02. - lektori Miroslav a Marta Vojčiňákovci
  • 08.03. - lektori Juraj a Katarína Vojtášovci
  • 22.03. - lektori Jozef a Janka Budošovci
  • 26.04. - lektori Michal a Gabriela Ivanovci
  • 24.05. - lektori Maroš a Anna Horeličanovci
  • 07.06. - lektori
  • 21.06. - lektori Jozef a Michaela Hluškovci

3. Termín. Vyberte si termín krstu, ktorý vám najviac vyhovuje. Termíny slávenia krstu a prípadné zmeny avizujeme pravidelne  vo farských oznamoch.

Plánované slávenie krstu v roku 2019: 13.01., 27.01., 10.02., 24.02., 10.03., 07.04.*, 13.04.*S 24.03., 28.04., 26.05., 09.06., 23.06. (Pozn.: * mimoriadny termín, S - sobota.)

4. Prihláška. Po narodení dieťatka na farskom úrade nahláste krst. Údaje, ktoré budeme od vás potrebovať, nájdete v prihláške na krst. Môžete si vyplniť a podpísanú priniesť už na zápis.

5. Otázky? Na ďalšie otázky vám radi odpovieme. Pokojne nás kontaktujte.
Ċ
Jozef Možiešik,