Krst novorodencov

Sviatosť krstu vysluhujeme v našej farnosti zvyčajne druhú a štvrtú nedeľu v mesiaci pri svätej omši o 10:00.

Katechéza pred krstom dieťaťa, určená pre rodičov a krstných rodičov (príprava na krst, krstná náuka) sa spravidla koná v sobotu pred krstom o 18:15 vo fare alebo vo farskom kostole.

Z praktických dôvodov (starostlivosť o dieťa, pracovné povinnosti...) odporúčame katechézu absolvovať už pred narodením dieťatka, zvlášť pre mamy je to dôležitá pomoc. V tom prípade nám oznámte vopred svoju účasť, aby sme s vami počítali. Krstní rodičia, ktorí nebývajú v Skalitom, môžu absolvovať prípravu vo svojej farnosti. Stačí ak prinesú potvrdenie.

Krst detí, mládeže a dospelých

Prípravu detí nad 7 rokov, mládeže a dospelých zabezpečujeme individuálne podľa dohody.

Krok za krokom

1. Informácie. Prečítajte si poučenie pre rodičov, žiadajúcich krst dieťaťa, a krstných rodičov.

2. Príprava. Absolvujte (obaja rodičia a krstní rodičia) katechézu pred krstom detí, najlepšie ešte pred narodením dieťatka.

3. Termín. Vyberte si termín krstu, ktorý vám najviac vyhovuje. Predbežné termíny krstov v roku 2018: 08.07., 22.07., 12.08., 26.08., 09.09., 23.09., 14.10., 28.10., 11.11., 25.11., 09.12. Termíny slávenia krstu a prípadné zmeny avizujeme pravidelne  vo farských oznamoch

4. Prihláška. Po narodení dieťatka nahláste krst na farskom úrade. Údaje, ktoré budeme od vás potrebovať, nájdete v prihláške na krst. Môžete si vyplniť a podpísanú priniesť už na zápis.

5. Otázky? Na ďalšie otázky vám radi odpovieme. Pokojne nás kontaktujte.
Ċ
Jozef Možiešik,