Katechéti a animátori

"Keďže laici majú účasť na Kristovom kňazskom, prorockom a kráľovskom poslaní, majú aktívny podiel na živote a činnosti Cirkvi. V rámci cirkevných spoločenstiev je ich činnosť natoľko potrebná, že bez nej by ani apoštolát duchovných pastierov zväčša nemohol dosiahnuť plnú účinnosť. Veď laici, ktorí majú naozaj apoštolského ducha, podľa vzoru tých mužov a žien, ktorí pomáhali Pavlovi pri šírení evanjelia, dopĺňajú to, čo chýba ich bratom, a sú na posilnenie ducha tak duchovným pastierom, ako aj ostatnému veriacemu ľudu. Živení aktívnou účasťou na liturgickom živote svojho spoločenstva, starostlivo sa zúčastňujú i na jeho apoštolských podujatiach. Privádzajú do Cirkvi ľudí, ktorí sú azda od nej vzdialení. Obetavo spolupracujú na hlásaní Božieho slova, najmä vyučovaním katechizmu." (AA 10)

Školské vyučovanie náboženstva

Základná škola s materskou školou, Skalité - Kudlov:
  • Marta Vojčiňáková
  • Jana Budošová
  • Kristína Golisová (z farnosti Raková)
Základná škola sv. Andreja Svorada a Benedikta:
  • Katarína Konečná
  • Eva Gončárová (z farnosti Raková)
  • Vladimír Švancár (z farnosti Čierne)
Pôsobenie mimo farnosti Skalité:
  • Mária Padyšáková
  • Margita Vranová
  • Miroslava Gašparínová (MD)
  • Kristína Truchlíková (vo farnosti Oščadnica)
  • Lucia Krčmáreková (vo farnosti Abrahám)

Animátori

Birmovanci: