BIRM21: Stretnutia nad Evanjeliom podľa Marka

Ako sme sľúbili, v októbri začíname nový kurz prípravy na prijatie sviatosti birmovania. Kvôli aktuálnej pandemickej situácii však meníme harmonogram aj formu. Začíname cyklom biblických stretnutí, na ktorých sa necháme sprevádzať evanjelistom Markom. V prvej fáze budú stretnutia prebiehať online prostredníctvom videohovorov, po zlepšení situácie sa vrátime k zaužívanej forme.

Skupiny: Birmovancov sme rozdelili do piatich skupín, každá bude má stretnutie v inom čase. O rozdelení sme informovovali emailom.

Stretnutia: Stretnutia budú zatiaľ 2x mesačne v sobotu dopoludnia alebo v stredu večer a potrvajú asi hodinu. Prebiehať budú online prostredníctvom aplikácie Google Meet. Birmovancom, ktorí nemôžu absolvovať stretnutie online ponúkneme individuálnu formu, samozrejme pri zachovaní všetkých aktuálnych nariadení. Birmovanci budú už na prvom stretnutí potrebovať aj pero, papier a Evanjelium podľa Marka alebo knihu Sväté písmo.

Evanjelium podľa Marka: Pre našich birmovancov sme pripravili brožúrku s textom Markovho evanjelia. Môžu si ju zobrať kedykoľvek počas dňa z nášho kostola, nájdu ju na stojane s časopismi v košíku označenom "Birmovanci".

Témy stretnutí:

 • Marek a jeho evanjelium (17.10., 21.10.)
 • Kto je Ježiš a prečo je dôležitý (31.10., 02.11.)
 • Čo pre nás Ježiš urobil (14.11., 18.11.)
 • Ježiš uzdravuje (28.11., birmovanecká omša)
 • Slávenie zmierenia (12.12.,  birmovanecká omša)
 • Ježiš učí v podobenstvách (09.01.2021)
 • Ježiš putuje (23.01.2021)
 • Ježiš povoláva (06.02.2021)
 • Ruženec ako evanjeliová modlitba (20.02.2021)
 • Ježiš nasycuje (06.03.2021)
 • Sviatosti (20.03.2021)
 • Ježiš vstal z mŕtvych (10.04.2021)
 • Spoznali ho pri lámaní chleba (24.04., kostol, birmovanecké omše)
  • 10:00 - skupiny č. 1, 2 a 3 (tí, čo mávajú online stretko v sobotu o 08:00, 09:00 a 10:00)
  • 11:00 - skupiny č. 4 a 5 (stretká v sobotu o 11:00 a v stredu o 18:00)

Ako na to?

 • Birmovanci budú potrebovať:
  • počítač, tablet alebo mobil s pripojením na internet, kamerou a miktofónom (štandardná výbava všetkých novších zariadení);
  • účet Google alebo konto na Gmail.com (majú skoro všetci prihlásení);
  • výhodou sú zariadenia s OS Android a prehliadače Chrome alebo Chromium.
 • Päť minút pred stretnutím otvorí birmovanec link, ktorý je uvedený pri čase stretka (napríklad meet.google.com/wbz-pxns-gfy) a klikne na "Požiadať o pripojenie". Alebo prejde na stránku meet.google.com, zadá kód za lomkou (napríklad wbz-pxns-gfy) a klikne na "Pripojiť sa". Administrátor ho potvrdí a je to:-).
 • Už pred stretnutím je dobré vyskúšať, či všetko správne funguje. Nastavenia sú dostupné aj keď nie sú pripojení iní užívatelia. Vyskúšajte si to už teraz. V niektorých zariadeniach možno bude potrebné nainštalovať aplikáciu alebo nastaviť zvuk a mikrofón.
 • Video hovor bude funkčný až po potvrdení moderátorom. To sa stane na začiatku stretnutia (nie skôr ani neskôr, treba byť dochvíľny :-)

V mobilnom zariadení je vyobrazenie odlišné.
Menu nastavení otvoríte kliknutím na trojbodku v pravom hornom rohu. Po nastavení treba kliknúť na zelené tlačítko "Pripojiť sa".