Oznamy 04.07.2021

 


COVID-19: Od pondelka prechádza náš okre do I. stupňa ostražitosti (žltá farba covid automatu). Verejné slávenie bohoslužieb v interiéri možné pri obsadení max. 50% kapacity miest na sedenie a 100 miest na státie. Pre náš kostol to znamená celkovo 200 miest. Spev pri liturgii je povolený s obmedzeniami, sväté prijímanie stále iba na ruku, duchovný, ak je zaočkovaný, môže spievať a čítať bez rúška. V kostole je povinné rúško alebo respirátor. Naďalej platia všetky ostatné podmienky (odstup, dezinfekcia, karanténa, samoizolácia v prípade zvýšenej teploty či podozrenia na akútne respiračné ochorenie).

Miesta v kostole: Pri sedení zachovajte šachovnicové rozmiestnenie, traja v jednej lavici, dvaja na malej lavičke. Členovia spoločnej domácnosti môžu sedieť spolu aj viacerí a bez rozostupu, no v tom prípade treba nechať lavicu alebo lavičku pred nimi i za nimi prázdnu. Ak chcete sedieť spolu ako rodina, príďte skôr alebo sa posaďte na malé lavičky vpredu. Ak už nie sú voľné miesta na sedenie, zostaňte prosím stáť a zachovajte odstup alebo zostaňte cez svätú omšu vonku.

Prihlasovanie na sväté omše je zrušené. Stream liturgie je dnes posledný krát. Svätá omše pre seniorov a aj večerná nedeľná sv. omša sú zrušené.  S platnosťou od 01.07. je zrušený aj dišpenz. Pripomíname, že chorí a tí ktorí sú v karanténe nie sú viazaní povinnosťou slávenia. 
Počas tejto letnej sezóny ešte nebudú bývať sv. omše v kaplnke na Kudlove.

Ohlášky: Sviatosť manželstva chcú v našej farnosti prijať Dávid Talapka z Novej Bystrice a Michaela Kotyrová zo Skalitého.  Prosíme o modlitbu za týchto budúcich kresťanských manželov.

Časopisy: Zo stojanov v zadnej časti kostola si môžete zobrať časopisy Naša Žilinská diecéza, Don  Bosco.

Upratovanie kostola: Ďakujeme veriacim zo skupiny č. 7 za upratovanie, výzdobu a milodar 70€. V budúcom týždni prosíme o upratovanie kostola veriacich zo skupiny č. 8. (od Fedora, od Krčmarika, od Kaplnky, od Dostala).

Cyrilometodske dni : Od 3. do 5. júla 2021 sa v Terchovej uskutoční už 32. ročník Cyrilometodských dní. Bližšie informácie nájdete na výveske. 

Prázdninové potulky: Spoločenstvo Horizont pripravuje pre deti Letné potulky 27.-30.07.2021. Deti sa môžu prihlásiť na ktorýkoľvek zo štyroch dní, ktoré budú plné dobrodružstva, zábavy, tvorivých workshopov, olympiád a výletov. Viac informácií nájdete v prihláške v sakristii a na farskej stránke.