Cesta do neba-marec

                               


Ahoj milý pátrač.

Dnešný svätec ťa zavedie do európskej krajiny za morom. Ako dieťa a tínedžer sa veľmi o vieru nezaujímal. V 16 rokoch nastal v jeho živote zlom, pretože ho uniesli piráti. Odviezli ho do Írska, kde ho predali ako otroka. Jeho pán mu dal pásť ovce. Pri ovciach začal viac premýšľať nad tým, čo robil a začal sa viac modliť. Obrátil sa a trpezlivo znášal svoj osud. Po šiestich rokoch otroctva ušiel. Stal sa kňazom a neskôr bol vysvätený za biskupa – preto má na obrázku palicu a biskupskú čiapku – mitru. Okrem palice, drží v rukách trojlístok, pretože pomocou trojlístka vysvetľoval, že Boh je len jeden, ale skladá sa z 3 osôb: Otec, Syn a Duch Svätý.

Tento svätec nemal vždy život ľahký alebo veselý. Aj on často nevedel, čo má robiť a bol zúfalý, ale vďaka svojej viere dokázal rozdávať radosť, zmierovať ľudí a stal sa apoštolom pokoja v Írsku. To bude aj tvojou úlohou v marci – byť apoštolom pokoja. V balíčku máš aj zopár srdiečok, ktoré môžeš dotvoriť. Vystrihni si ich a môžeš na ne niečo namaľovať alebo do nich niečo milé napísať. Napríklad: Usmej sa. Mám ťa rád. Si šikovná. Ďakujem za ..... Páči sa mi, že .... Si najlepší priateľ. ..... Porozmýšľaj, ako môžeš svojím srdiečkom niekoho potešiť alebo zmieriť ľudí, ktorí sa hádajú, sú smutní, niečo sa im nepodarilo. Nezabudni sa za toho človeka aj pomodliť.