Ďakovná púť k našim bohoslovcom a muzikál Povolanie pápež

V Nedeľu Dobrého pastiera (12.4.2022) našu farnosť navštívili bohoslovci Žilinskej diecézy. Ich návštevu sme opätovali v dňoch 12.-13.11.2022.

Prvou zastávkou bola Farnosť Nitra – Klokočina, kde je farárom náš rodák Jožko Tomica. Na pôde klokočinského pastoračného centra nás pozdravil aj Otec biskup Viliam Judák, rodák z Kysúc.

Po krátkom stretnutí naše kroky viedli do Divadla Andreja Bagara v Nitre, kde sme si pozreli muzikál POVOLANIE PÁPEŽ. V sobotu 12.11. to už bola 101. repríza diela tešiaceho sa vysokému záujmu s pôsobivým stvárnením života a poslania pápeža sv. Jána Pavla II.

Silné myšlienky, odkazy a životný príbeh hlavnej postavy muzikálu podporil excelentý výkon hercov  a spevákov.

Nočné prístrešie nám poskytli naši bohoslovci v seminári. V nedeľu sme mali spoločný program: ranné chvály, raňajky, modlitbu Anjel Pána v kaplnke seminára, svätú omšu v Katedrále sv. Emeráma v Nitre. Hlavný celebrantom bol Mons. Marian Šuráb, rodák z Krásna nad Kysucou.

Cestou zo sv. omše sme stretli aj Otca biskupa Františka Rábeka, ktorý nás tiež pozdravil a venoval nám pár milých slov so spomienkou na Skalité i Čierne, kde pôsobil ako kňaz.

Po spoločnom obede s bohoslovcami sme sa rozlúčili s prísľubom, že sa za nich budeme modliť, aby zvládli nielen šesťročné štúdium a formáciu, ale aj ich celoživotné povolanie.

Jedna z myšlienok muzikálu Ján Pavol II., lebo som pre druhých...

A ešte dodatok - počasie nám prialo, teda ako vždy. :-)