Extrémna krížová cesta

Spoločenstvo Extrémnej Krížovej Cesty – Považská Bystrica, Vás pozýva dňa: 22.03.2024, na možnosť prežitia krížovej cesty v celonočnej modlitbe, pri náročných podmienkach, kde účastníci rozjímajú pri 14-tich zastaveniach. Extrémna Krížová Cesta sa začína večernou svätou omšou o 18:00 hodine v Považskej Bystrici, v kostole Navštevy Panny Márie. Tohto roku sa uskutoční v našom meste po druhýkrát. Celkovo sa na Slovensku koná už na 22 trasách. Trasa musí spĺňať potrebné štandardy:
- začína svätou omšou,
- dĺžka trasy je 40km, alebo minimálne 30km už s potrebným prevýšením 500m,
- trasou sa prechádza v noci, z väčšej časti po lesných a poľných cestách,
- na trase je 14 zastavení, pri ktorých účastník rozmýšľa nad jednotlivými rozjímaniami,
- doba prechodu je minimálne 8 hodín,
- trasou sa prechádza v tichosti a v malých skupinkách.
Cieľom je siahnuť na dno svojích síl a zažiť Božiu prítomnosť. V Extrémnej Krížovej Ceste, ide o prekonanie vlastnej komfortnej zóny a odhodlanie prijať ťažkú výzvu a byť tu pre druhých. Má povzbudiť ľudí k zmene svojho doterajšieho spôsobu života. Registračný link, ako aj všetky potrebné informácie nájdete na webovej stránke:
www.ekc.sk
ko aj na facebookovej stránke: Extrémna Krížová Cesta - Slovensko.