Oznamy 08.11.2020

Aktuálne obmedzenia: 
  • Verejné slávenie svätej omše. Od 2. novembra je maximálny počet prítomných na svätej omši opäť stanovený na 6, vrátane kňaza. Limit sa vzťahuje na všetkých účastníkov liturgie, nezávisle od toho, či sú vonku alebo v kostole. Vstúpiť do kostola a zúčastniť sa bohoslužby sa však môžu zúčastniť ktorí sa vedia preukázať platným potvrdením o negatívnom výsledku PCR testu alebo certifikátom Ministerstva zdravotníctva SR s negatívnym výsledkom antigénového testu. Na svätú omšu sa môžete prihlásiť prostredníctvom farskej stránky. Prihlasovanie spúšťame v nedeľu večer.

Priamy prenos z kostola: Priamy prenos z kostola: Napriek obmedzeniam vás pozývame stretnúť aspoň prostredníctvom internetu. Nájdete nás na www.youtube.com/c/FarnostskaliteSk/live. Každý týždeň pre vás pripravujeme:

  • prenos zo svätej omše v nedeľu o 10:00;
  • stream modlitby posvätného ruženca v stredu o 20:00;
  • prenos adorácie z nášho kostola v piatok o 21:00.

Ďalšie ponuky nie len na nedeľu z našej farskej stránky:

  • Online stretnutie Deň Pána. V nedeľu popoludní o 16:00. Informácie na www.farnostskalite.sk.
  • Domáca katechéza pre rodiny. Pre rodiny s deťmi sme na nedeľu pripravili katechézu s domácou bohoslužbou. Zvlášť ju odporúčame prvoprijímajúcim.
  • COVID-24x7. Texty k modlitbovej iniciatíve Neobmedzená modlitba v čase obmedzení
  • Videokatechéza. Ponúkame vám aj krátku biblickú videokatechézu o zázraku v Káne Galilejskej.
  • Nedeľné zamyslenie. Zamyslenia zverejňujeme každý týždeň a môžete ich nájsť aj v kostole.
  • Pôst za odvrátenie pandémie. Od 30. októbra do 18. decembra, teda na osem po sebe nasledujúcich piatkov, nás slovenskí biskupi pozývajú k pôstu za odvrátenie pandémie. Dospelých (18-60 rokov) ktorí sú zdraví prosíme, aby sa počas týchto ôsmich piatkov postili tak, ako to zvykneme na Veľký piatok. To znamená vzdať sa jedla z mäsa, zmenšiť porcie, aj ich počet počas dňa. Mladších, starších, chorých a tých, ktorí sa teraz postiť nemôžu, prosíme, aby sa k nám pripojili iným spôsobom.
Upratovanie a dezinfekcia kostola: Vrelá vďaka veriacim zo skupiny č. 16 za milodar 70€, upratovanie v kostole a zvlášť za hrabanie lístia.